Školní výlet do „Dýňového světa“.

Dne 9.10.  2018 jsme společně navštívili „Dýňový svět“. Vyrazili jsme brzy ráno a cesta autobusem probíhala hladce a rychle. Dá se říci, že dýňový svět je, co by kamenem dohodil. Na místě jsme se nasvačili a vydali se na průzkum. Sluníčko se sice schovalo do mlhy, ale to nám nevadilo. Žabičky skákaly do bazénu ze sena a kuřátka mezi tím obdivovala zakrslé kozy. Když se děti nabažily koz, pokračovaly ke stavebnici z dýní. Děti různě přenášely dýně z místa na místo a tvořily z nich obrazce. Tam jsme vydrželi poměrně dlouho a tak bludiště ve tvaru spirál (malé a velké) jsme proběhli jako by nic. Nakonec se sluníčko umoudřilo a tak si žabičky ještě proběhly velký dřevěný labyrint. Kuřátka se mezi tím vydala do stodoly obdivovat různé druhy dýní. Paní učitelka se dětí ptala jakou mají dýně barvu a tak jsme se od dětí dozvěděly, že dýně nejsou jen oranžové, ale i zelené, žluté, bílé, pruhované, kropenaté, ale dokonce tam byly i modro-šedivé a růžové. Porovnali jsme i jejich velikost. Že dýně mohou být nejen velké a obří, ale i velmi malinké a ty děti dostaly jako dáreček na památku. Uvnitř stodoly si lebedila i domácí zvířata a ta sklidila od dětí opět velký zájem. Viděli jsme telátko, poníka, prasátko a mezi námi běhal velký labradorský pes. Zpáteční cesta byla stejně rychlá a klidná a my se už těšili do školky na výborný oběd. Pěkně nám vyhládlo :-D.