Fánek a bezpečnost v žabičkách.

V tomto týdnu jsme si povídali především o bezpečném  chování na pozemních komunikacích a to jako chodci, ale i jako řidiči. Jako chodci jsme si říkali pravidla, která bychom měli umět používat, když se pohybujeme po chodníku a když přecházíme silnici. Určovali jsme pomocí obrázků jaké chování je špatné a jaké je správné. Poznávali jsme nejen semafor, ale i dopravní značky a díky tomu už víme, jak se máme chovat na vozovce i jako řidiči. Pomohla nám k tomu i pěkná písnička „Semafor“ od Míši Růžičkové. Ukazovali jsme si jak by měl být cyklista správně oblečen na kolo a jak by takové kolo mělo být správně vybaveno před tím, než se s ním vydáme na cestu. Také jsme se učili, po jaké straně chodí chodci a po jaké straně jezdí řidiči. A samozřejmě nesměli chybět ani záchranné složky. Pomocí hry jsme zjišťovali, k jakým případům jezdí hasiči, policie, záchranná služba. Jaká jsou důležitá čísla, abychom je mohli zavolat ( opis, skládání čísel, skládání záchranných složek ze tří dílů). Více foto na rajčeti.