Informace k zahájení školního roku 2021/2022

vzhledem k současné situaci Vám zasíláme informace k zahájení školního roku 2021/2022.

Nový školní rok bude zahájen 1. září 2021 (středa).

Testování

I v tomto školním roce bude pokračovat testování žáků.

První testování se bude konat ve středu 1. září podle následujícího harmonogramu:

7:15 – 7:30 testování 3., 4.  a 5. ročníku

7:30 – 7:50  testování 1. a 2. ročníku

Testování všech žáků bude probíhat v tělocvičně. Žáci vejdou do budovy spodním vchodem, musí mít zakrytá ústa a nos, vydezinfikují si ruce a posadí se v tělocvičně ke stolku. Následně bude probíhat testování. Žákům prvního ročníku mohou pomoci rodiče. Po testování půjdou žáci do šatny, kde se přezují a následně se přesunou do své třídy.

Vstup do budovy se zakrytými ústy i nosem platí i pro všechny dospělé osoby.

Všichni žáci si první školní den přinesou přezůvky a tašku.

V 8:00 hodin bude slavnostní zahájení.

Další testování proběhne 6. a 9. září:

3., 4. a 5. ročník: 7:00 – 7:15

1. a 2. ročník: 7:15 – 7:30

Každý žák musí mít s sebou 2 roušky. Při pohybu ve společných prostorách školy musí mít žák nasazenou roušku. Při vyučování může žák roušku sundat.

Žáci, kteří nepodstoupí testování, jsou povinni nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu po celou dobu pobytu ve škole a platí pro něj přísnější režimová opatření.

Obědy

Do naší školy se dovážejí obědy ze školní kuchyně, děti mají možnost přihlásit se ke stravování. Rodiče žáků prvního ročníku vyplní přihlášku ke stravování první školní den, žáci ostatních ročníků obdrží přihlášku 1. září a odevzdají vyplněnou 2. září.

Ceny obědů:

6 – 10 let:    24,- Kč

11 – 12 let:  26,- Kč

Školní družina

Na základě vyplněné předběžné přihlášky do družiny (žáci 1., 2. a 3. ročníku odevzdávali tuto přihlášku v červnu 2021) obdrží žáci závaznou přihlášku do družiny. 4. a 5. ročník nahlásí zájem o družinu 1. září.

Měsíční poplatek za družinu je 75,- Kč.

Obědy i družina začínají již ve čtvrtek 2. září.

Provoz družiny:

ranní družina:                  6:30 – 7:25

odpolední družina:          11:15 – 15:30

Konec vyučování, rozvrhy, rozdělení tříd

Vyučování začíná v 7:30 pro všechny žáky, konec vyučování se řídí rozvrhem jednotlivých ročníků. Žáci 1. ročníku končí každý den v 11:10 hodin.

Rozvrhy hodin obdrží žáci 2. září.

Konec vyučování

2. – 10. září: všichni žáci budou končit v 11:10

od 13. září: všichni žáci se již řídí rozvrhem hodin

Rozdělení tříd:

1. a 2. ročník: třídní učitelka Mgr. D. Václavková

3., 4. a 5. ročník: třídní učitelka Mgr. M. Radlová

Zájmové kroužky, školní akce, projekty

O zájmových kroužcích, sběru papíru a školních akcí Vás budeme informovat v průběhu měsíce září.

Zájmové kroužky budou zahájeny  začátkem měsíce října.

Naše škole je zapojena do projektu Školní mléko a Ovoce do školy. Žáci budou zdarma pravidelně dostávat mléko, mléčné výrobky, ovocné a zeleninové balíčky v průběhu celého roku.

Plavecký výcvik

Vzhledem k tomu, že v loňském školním roce se plavecký výcvik nekonal, budou mít žáci v tomto školním roce 20 hodin plaveckého výcviku. Lekce plavání budou rozloženy do podzimu a na jaro. Jedna lekce bude vždy dvouhodinová.

První část plaveckého výcviku bude v září a říjnu, vždy každou středu:

8. 9., 15. 9., 22. 9., 29. 9., 6. 10.

Jarní lekce budou probíhat v květnu a v červnu, dny budou upřesněny.

S sebou: plavky, ručník, mýdlo, hřeben – vše bude v batůžku nebo v igelitové tašce.

Žáci přijdou ráno na běžnou výuku, s sebou budou mít tašku s učením a tašku s věcmi na plavání.

Odjezd od školy je v 9:15 (první dvě vyučovací hodiny bude běžná výuka), návrat kolem 12. hodiny. Po návratu půjdou žáci na oběd, do družiny nebo domů.

Pomůcky na vyučování

V týdnu od 6. do 10. září si donesou všichni žáci do školy pomůcky – na vyučování, na výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a tělesnou výchovu (seznam pomůcek dostávali žáci v červnu 2021).

Vstup do budovy

V současné době je dle doporučení MŠMT omezen vstup do školní budovy zákonným zástupcům a dalším osobám, a proto Vás budeme informovat prostřednictvím e-mailů, žákovských knížek a notýsků o všech školních akcích. Informace ohledně prospěchu a chování Vám rádi poskytneme v individuální schůzce po předchozí telefonické domluvě.

V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.

školní email: skola@chotusice.cz

ředitelka: 734 158 394