Týden zdraví společně v MŠ.

Týden zdraví společně v MŠ.

V tomto týdnu jsme si vyprávěli příběh, který nám přifoukal Fánek na svých toulkách po světě. Při svých toulkách pomohl Hranolkovským najít člověka, který jim měl pomoci stavět větší domy a nábytek, protože se o sebe nestarali a jen seděli u televize a jedli nezdravá jídla. Tento stavitel jim ukázal nový směr a my jsme se vydali hledat správné zásady pevného zdraví také. Zkoumali jsme pod lupou bacily na rukách, ale zjistili, že nejsou pouhým okem viditelné. Společně jsme si je zkusili ztvárnit pomocí rozfoukávané techniky inkoustu. Na to jsme navázali, jak se o sebe starat, aby se ty bacily k nám nedostali. Kdo nám ochrání naše zdraví? Přece rytíř „Imuniťák“ a tak si ho děti zkusily představit, jak asi vypadá a namalovat. Čím Imuniťáka podpoříme? Přeci zdravím jídlem – vitamíny, pohybem, hygienou.Tím mu posílíme štít i zbraně. V rámci prevence úrazu si děti zdramatizovaly báseň:“ Polámal se mraveneček.“ Kde jsme si zopakovali, jak můžeme pomoci kamarádovi, který se zranil ( vyhledat dospělého, který zavolá rychlou pomoc a když není poblíž dospělý člověk, jaké číslo je pro záchranou službu). Více foto na rajčeti.